Aryanic
صفحه اصلي > اخبار > اخبار گذشته 

اخبار > مراسم معارفه سرپرست جدید مرکز آموزش علمی -کاربردی دادگستری استان اردبیل برگزار شد

 


  چاپ        ارسال به دوست

مراسم معارفه سرپرست جدید مرکز آموزش علمی -کاربردی دادگستری استان اردبیل برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی واحد استانی اردبیل، در ابتدای این مراسم حجت الاسلام والمسلمین محمد علی قاصدی، با اشاره به تاریخچه ای از فعالیت مرکز آموزش علمی کاربردی دادگستری استان اردبیل و آغاز فعالیت این مرکز آموزشی از بهمن ماه 1392 افزود: پیشرفتهای علمی دانشگاه را مرهون تلاشها و فعالیتهای اساتید و کارمندان بوده، امید است با بهره گیری از ظرفیت ها و توانمندی های بالای این مرکز آموزشیب فارغ التحصیلان این دانشگاه منشأ خیر و برکت برای جامعه و کشور باشند.

وی در بخشی از صحبت های خود، با قدردانی از خدمات ارزشمند علی اعتمادی سرپرست سابق مرکز آموزش علمی – کاربردی دادگستری اردبیل، سید سلیمان تقی زاده را به عنوان سرپرست جدید این مرکز آموزشی معرفی نمود.

در ادامه حسین علی پور رئیس دانشگاه علمی و کاربردی واحد استان اردبیل نیز با اشاره به مناسبت های ملی و مذهبی، یوم ا... 13 آبان را نقطه عطفی در تاریخ انقلاب ایران برشمرد و آن را به تعبیر حضرت امام راحل(ره) انقلاب دوم عنوان کرد.

وی افزود: اندیشه امام خمینی(ره)از خود گسستن و به خدا پیوستن بود و در این روز بزرگ دانشجویان و دانش آموزان ایرانی هر کدام به نحوی نقش و مشارکت داشتند و باید این حماسه را گرامی بدارند.

علی پور با تشریح اهداف ایجاد دانشگاه جامع علمی کاربردی اضافه کرد: این دانشگاه از دانشگاههای نسل سوم بوده و با هدف مهارت آموزی، کارآفرینی و انتقال مهارت به شاغلین و فارغ التحصیلان تأسیس شد.

وی با اشاره به آماری از دانشجویان این دانشگاه خاطرنشان کرد: 17 درصد دانشجویان دانشگاه های کل کشور در دانشگاه جامع علمی کاربردی تحصیل می کنند و از ویژگی های بارز این دانشگاه مهارت محوری و تربیت نیروهای کارآفرین می باشد.

رئیس واحد استانی اردبیل در ادامه بیان داشت: این دانشگاه به نوبه خود در استان نیز به لحاظ بهره گیری از اساتید و ظزرفیت های بالقوه منحصر به فرد بوده و خواستار همکاری بیشتر اساتید قضات دادگستری اردبیل با دانشگاه  شد.

وی با اشاره به فرق دانشگاه جامع علمی کاربردی با سایر دانشگاه ها تصریح کرد: بمنظور ارتقاءبخشی مراکز آموزشی تحت نظارت این واحد استانی گام های خوبی برداشته شده و اعطای دوره های آموزشی به مراکز آموزشی بر اساس رتبه بندی آنان انجام خواهدشد.

علی پور در بخشی از صحبت های خود، ضمن ارائه گزارشی از وضعیت دانشگاه علمی و کاربردی اردبیل و وضعیت دانش آموختگان اظهار امیدواری کرد: با هدف گذاری که در بحث اشتغال آفرینی و مهارت آموزشی ایجاد شده امیدواریم در راستای فرامین و منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)بالاخص در اجرایی نمودن بند 76 ابلاغیه ایشان که در خصوص مهارت آموزی است جزو بهترین ها باشیم.

رئیس واحد استانی اردبیل در پایان، با قدردانی از رئیس کل داگستری استان بخاطر حمایتهای همه جانبه از مرکز آموزش علمی کاربردی دادگستری اردبیل، از سرپرست سابق این مرکز آموزشی نیز به نیکی یادکرده و برای سلیمان تقی زاده سرپرست جدید دانشگاه آرزوی موفقیت نمود.

در بخشی دیگر ای این مراسم، سلیمان تقی زاده سرپرست جدید مرکز نیز با ارائه برنامه های خود بمنظور بهبود هر چه بیشتر این مرکز آموزشی بیان داشت: هم اکنون این مرکز در سه رشته کارشناسی حرفه ای حقوق – ارشاد در امور کیفری، کارشناسی حرفه ای حقوق- ارشاد در امور مدنی، کارشناسی حرفه ای حقوق – حقوق ثبتی  ودر سه رشته کاردانی حرفه ای حقوق – شورای حل اختلاف، کاردانی حرفه ای حقوق – حقوق ثبتی و کاردانی حرفه ای حقوق – خدمات قضایی مشغول به فعالیت می باشد.

همچنین در بخش های مختلف این مراسم، تعدادی از حاضرین از جمله نیازی رئیس دادگاه های عمومی و انقلاب اردبیل، عتباتی، خدادادی و اسکندزاده از قضات، معاونین و مسئولین دادگستری کل استان اردبیل نیز طی صحبت های جداگانه ای نقطه نظرات خود را ارائه کردند.

 


١٩:١٧ - ١٥ آبان ١٣٩٤    /    عدد : ٢٠٧٢٥    /    تعداد نمایش : ١٤٥٦